[LT] EcoTips (III): Þórsmörk

00IMG_0377[Lietuviškai] Thorsmörk yra nuostabi vieta tarp trijų ledynų: Tindfjallajökull, Eyjafjallajökull ir Mirdalsjokull. Tai išskirtinė vieta ne tik dėl šio fakto, ten taip pat auga daugiau nei 170 augalų rūšių. Thorsmörk reiškia Thor – skandinavijos mitologijos dievo su plaktuku rankose, miškas. Čia yra daug pažymėtų pėsčiųjų takų, todėl jis yra populiarus žygiuoti ir stovyklauti. Tai taip pat yra atskaitos taškas Laugavegurinn maršruto, kuris veda link Landmannalaugar, tai trunka nuo dviejų iki keturių dienų. Nuo Thorsmörk galite žygiuoti į Skogar per vieną įspūdingiausių maršrutų Islandijoje, einančio tarp dviejų ledynų bei šalia Eyjafjallajökull vulkanas kraterio, kuris šsiveržė 2010 metais, todėl jūs galima pamatyti naują lavos lauką, susiformavusį po išsiveržimo. Maršruto ilgis yra apie 25 km, ir tai trunka apie 10 valandų pėsčiomis.
Jei nuspręsite žygiuoti, nepamirškite pasiimti šiltų drabužių ir batų. Taip pat svarbu turėti šiek tiek maisto ir vandens daugiau nei vienai dienai , kad būti pasirengus netikėtiems atvejams. Turėtumėte pasiimti savo maišelį atliekoms kad neteršti aplinkos. Nepamirškite pakrauti savo mobilojo telefoną baterijos, kad galėtumėte susisiekti kuo nors, jeigu jums prireiktų pagalbos. Taip pat pasitikrinkite oro prognozę prieš pradedant savo kelionę.
Žemėlapiai yra naudinga kad nepasiklysti, tačiau nepamirškite, kad Islandija tai laukinė gamta, todėl jūsų saugumas priklauso nuo jusų pačių atsakomybės bei sveiko proto: nebandykite rasti naujų kelių ar įveikti sunkių maršrutų be atitinkamos įrangos.


Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s